Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Event Fields
Event Store
Contact
HCU Adidas Columbus Day Classic
10/8/2010 - 10/10/2010
On This Page:
Boys U16 U16 Boys Red Division
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U16 U16 Boys White Division
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U16 U16 Boys Gold Division
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
10/8/2010
Boys U16 U16 Boys Red Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#387
7:30 PM
HC UNITED RED (FL)
0
FUSION FUTBOL FUSION FC BLUE (FL)
1
Bracket B
#394
7:30 PM
FC SARASOTA ELITE 94/95 (FL)
1
RSL FLORIDA (FL)
1
10/9/2010
Boys U16 U16 Boys Red Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#388
11:00 AM
FC AMERICA 94/95 PREMIER BLACK (FL)
0
CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 94/95 (FL)
1
#389
7:00 PM
HC UNITED RED (FL)
2
FC AMERICA 94/95 PREMIER BLACK (FL)
2
#390
7:00 PM
FUSION FUTBOL FUSION FC BLUE (FL)
2
CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 94/95 (FL)
4
Bracket B
#393
11:00 AM
SOCCER ACADEMY OF THE AMERICAS SAA-REAL MADRID-CASTILLA (FL)
2
JACKSONVILLE YSC FURY GREEN 94/95 (FL)
1
#396
5:30 PM
JACKSONVILLE YSC FURY GREEN 94/95 (FL)
1
RSL FLORIDA (FL)
2
#395
7:00 PM
SOCCER ACADEMY OF THE AMERICAS SAA-REAL MADRID-CASTILLA (FL)
2
FC SARASOTA ELITE 94/95 (FL)
2
10/10/2010
Boys U16 U16 Boys Red Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#385
12:30 PM
HC UNITED RED (FL)
3
CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 94/95 (FL)
0
#386
12:30 PM
FC AMERICA 94/95 PREMIER BLACK (FL)
1
FUSION FUTBOL FUSION FC BLUE (FL)
0
Bracket B
#391
12:30 PM
SOCCER ACADEMY OF THE AMERICAS SAA-REAL MADRID-CASTILLA (FL)
2
RSL FLORIDA (FL)
2
#392
12:30 PM
FC SARASOTA ELITE 94/95 (FL)
3
JACKSONVILLE YSC FURY GREEN 94/95 (FL)
0
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#397
Playoffs
Final
5:00 PM
CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 94/95 (FL)
1
FC SARASOTA ELITE 94/95 (FL)
2
10/9/2010
Boys U16 U16 Boys White Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#523
9:30 AM
HC UNITED BLACK (FL)
0
WARNER 94-95B ASG (FL)
1
#524
9:30 AM
JAGUAR SC OF JACKSONVILLE JAGUARS 94/95 (FL)
2
GCU BOYS U15 (FL)
0
#527
2:00 PM
HC UNITED BLACK (FL)
0
JAGUAR SC OF JACKSONVILLE JAGUARS 94/95 (FL)
2
#528
2:00 PM
GCU BOYS U15 (FL)
4
WARNER 94-95B ASG (FL)
2
Bracket B
#529
9:30 AM
WEST FLORIDA PREMIER AKA EASTLAKE ARSENAL (FL)
0
BELLEVIEW UNITED 94/95 (FL)
4
#530
9:30 AM
KICKS SC BLACK (FL)
0
CAPE CORAL SA CYCLONES (FL)
0
#533
2:00 PM
WEST FLORIDA PREMIER AKA EASTLAKE ARSENAL (FL)
0
KICKS SC BLACK (FL)
2
#534
2:00 PM
CAPE CORAL SA CYCLONES (FL)
1
BELLEVIEW UNITED 94/95 (FL)
3
10/10/2010
Boys U16 U16 Boys White Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#525
12:30 PM
HC UNITED BLACK (FL)
3
GCU BOYS U15 (FL)
0
#526
12:30 PM
JAGUAR SC OF JACKSONVILLE JAGUARS 94/95 (FL)
0
WARNER 94-95B ASG (FL)
1
Bracket B
#531
12:30 PM
WEST FLORIDA PREMIER AKA EASTLAKE ARSENAL (FL)
3
CAPE CORAL SA CYCLONES (FL)
0
#532
12:30 PM
KICKS SC BLACK (FL)
0
BELLEVIEW UNITED 94/95 (FL)
0
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#535
Playoffs
Final
5:00 PM
WARNER 94-95B ASG (FL)
0
BELLEVIEW UNITED 94/95 (FL)
1
10/9/2010
Boys U16 U16 Boys Gold Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#408
Crossover
11:00 AM
BRANDON FC FLAMES 94/95 YELLOW (FL)
0
CLAY COUNTY RANGERS (FL)
3
#409
Crossover
11:00 AM
FUSION FUTBOL FUSION FC BLACK (FL)
1
MELBOURNE EAU GALLIE UNITED FUSION (FL)
1
#410
Crossover
11:00 AM
ACYS SPIRIT UNITED FUZE (FL)
2
GREATER OSCEOLA UNITED SC PREDATORS/BEACHLER (FL)
8
#414
Crossover
4:00 PM
BRANDON FC FLAMES 94/95 YELLOW (FL)
2
FUSION FUTBOL FUSION FC BLACK (FL)
2
#415
Crossover
4:00 PM
GREATER OSCEOLA UNITED SC PREDATORS/BEACHLER (FL)
2
CLAY COUNTY RANGERS (FL)
2
#416
Crossover
4:00 PM
ACYS SPIRIT UNITED FUZE (FL)
0
MELBOURNE EAU GALLIE UNITED FUSION (FL)
1
10/10/2010
Boys U16 U16 Boys Gold Division
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#411
Crossover
8:00 AM
ACYS SPIRIT UNITED FUZE (FL)
0
BRANDON FC FLAMES 94/95 YELLOW (FL)
4
#412
Crossover
9:30 AM
FUSION FUTBOL FUSION FC BLACK (FL)
0
GREATER OSCEOLA UNITED SC PREDATORS/BEACHLER (FL)
1
#413
Crossover
9:30 AM
CLAY COUNTY RANGERS (FL)
1
MELBOURNE EAU GALLIE UNITED FUSION (FL)
1
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#417
Playoffs
Final
3:30 PM
GREATER OSCEOLA UNITED SC PREDATORS/BEACHLER (FL)
0
CLAY COUNTY RANGERS (FL)
3
5/2/2024 8:24:33 PM